logo

KURUMSAL

Kıyasettin Dündar tarafından 1979 yılında kurulmuş olan firmamız 1984 yılında Limited şirketi olmuştur. Üretimine ilk olarak mekanik meyve presiyle başlayan Dündar, daha sonra çocuk bisikleti (üç ve dört tekerlekli), elektrikli soba, mini ısıtıcı klima gibi çeşitli ürünler yapmıştır. İlk defa Türkiye'de elektrikli meyve sıkacağı Dündar tarafından 1979 yılında tasarlanıp 1980 yılında üretime geçmiştir.Ayrıca o yıllarda evler için dondurma karıştırıcısı, elektrikli mikser, masa üstü vantilatör, banyo baskülü, aspiratör üretimlerimiz arasındaydı.

Dündar, 1988 yılında tüplü soba (yatay ve dikey radyanlı) imalatında Türkiye'de ilklerin arasına girmeyi başarmıştır. 1991 yılında artan kapasiteden dolayı kapalı çalışma alanını arttırmak ihtiyacı ile merkezimizi Pınarbaşı Sanayi bölgesine taşıdık.

Pınarbaşı'nda, 2000 yılında yapılan inşaatla kapalı alanımız 3000 m² çıkmıştır. Şu anda toplam kapalı alanımız Torbalı'da 2011 de alınan yeni fabrikayla 5.000 m² dir. Yıllık üretim kapasitesi olarak fanlarda 120.000 adet Mekanik Meyve Presinde 180.000 adetdir. Üretimimizde kullanılan parçalar % 90 kendi imalatımız olup sadece hammadde temini dışarıdan yapılan entegre tesis özelliği taşımaktadır.

Bünyemizde elektrostatik toz boya, lazer kesim makinası, mekanik atölye, kalıphane, talaşlı imalat (cnc torna, taşlama, revolver );metal enjeksiyon; laminasyon; elektrik motoru üretim (cnc bobin sarma, presbant geçirme, bandaj, bobin geçirme makineleri), kaynak (otomatik punta kaynak makinaları)birimleri bulunmaktadır.

Şu anda ev ve sanayi tipi aksiyal, radyal aspiratörler, soğutma fanları, sanayi tip vantilatörler, tavan vantilatörü, elektrik motorları(20 Watt ile 1,5 KW arası), mekanik meyve presi üretimine devam etmekteyiz. Dündar markasını taşıyan tüm ürünlerimiz kalitenin gerektirdiği en üst teknolojilerle üretilmektedir. Ürünlerimizin tümü TSE ve CE belgeli olup aspiratörlerimiz ayrıca tasarım tescil belgesine sahiptir. Dündar markası bugün Türkiye'de aspiratörde ve meyve presinde çok önemli pazar payına sahiptir.
İhracatta ilk olarak 1985–1991 yılları arasında İsviçre' ye mekanik meyve presi, aspiratör ve sobalarımız dolaylı yoldan Balkan ve Türkiye Cumhuriyetlerine ihraç edilmiştir.

Şirketimiz kurulduğu günden beri sürdürmekte olduğu kalite politikasını belgelendirerek 2005 yılından itibaren ISO 9001 Kalite Üretim Sistemine daha sonrada 2006 yılında tüm ürünlerine Akredite bir kuruluştan CE belgesi almıştır.
Amacımız müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak günümüzde çok azalmış olan yerli üretimini canlı tutmaktır.

Kazım Karabekir Mh. 6909/1 Sk. No: 8/A, Pancar – Torbalı / İZMİR
+90 232 864 14 00
info@dundar.net
cizgialt

2018 - Dündar Ev Cihazları San.Tic.Ltd.Şti

cizgialt
web tasarım izmir