logo

MP05 Büfe Tipi M.P.


Ürün Resimleri
Ürün Teknik Dökümanı
Ürün Açıklama
Büfe Tipi Meyve Presi

GÜVENLİK UYARILARI

İlk kullanımdan önce Meyve Presinizin aşağıdaki resimde de gösterilen Tas , Süzgeç , Alü. Tepelik parçalarını iyice yıkayınız.Diğer aksamı nemli bez ile silebilirsiniz.

Alü.Tepelik kolayca temizlenebilmesi amacı ile sökülüp , takılabilir.Sıkma esnasında bu parçanın yerine sıkıca takılı olmasına dikkat ediniz.

Meyve Presinizi çocukların yalnız başlarına kullanmalarına asla izin vermeyiniz.

MEKANİK MEYVE PRESİNİN ÖZELLİKLERİ

Portakal ve diğer narenciye ürünleri içerdiği C vitamini , karbonhidrat , potasyum , folik asit ve bioflavin ,karoten , B vitamini , kalsiyum magnezyum gibi cevherlerle bütün yıl boyunca tüketilmesi gereken bir hayat iksiridir. Kahvaltıda içilen bir bardak taze portakal suyu günü zinde olarak geçirmek ve birçok hastalıktan korunmak için idealdir.Portakal suyunun ve liflerinin kanseri önleme , kanı temizleme , karaciğeri çalıştırmak ,hazmı kolaylaştırmak , damar tıkanıklığını önlemek gibi faydalarının yanısıra vücut direncini arttırdığı da tespit edilmiştir.İşte bu hayat iksirini elde edebilmenin en pratik ve doğal yolu mekanik Meyve Presidir.Ürünümüz portakal ve diğer narenciye ürünlerini " kabuğu " ile beraber sıkar.Böylece sıkmış olduğunuz narenciye gurubu ürünlerin içerdiği tüm cevherler meyva suyuna karışmış olur.Özellikle kırmızı veya pembe renkli portakal veya greyfurt suyu içerdiği Likopen ile cilt ve beden yaşlanmasını geciktiren bir antioksidandır.Ürünümüz sıkmış olduğunuz meyva sularını taze olarak anında tüketmenizi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

MEKANİK MEYVE PRESİNİN KULLANIMI

Sıkılacak meyveleri yıkayın ve tam ortadan iki eşit parçaya bölerek hazırlayın.Meyve presinizin kolunu yukarıya doğru çevirerek , ikiye böldüğünüz meyveleri kabuklu kısım üste gelecek şekilde süzgeçin üzerine yerleştirin ve tekrar kolu aşağıya doğru çevirerek sıkma işlemine başlayın. STANDART modelimizde sıkılan narenciye suları süzgeçten süzülerek aşağıdaki Tasa dolacaktır.Yoğun kullanımda süzgeçte biriken posaları temizleyerek meyve sularının tasa daha hızlı akmasına yardımcı olunuz.Süzgeçte biriken posaları sıkmış olduğunuz narenciye suyuna karıştırarak yada ayrıca tüketebilirsiniz. Tas dolduğunda kolu tekrar yukarıya çevirerek , Tas ve Süzgeçi dışarıya alıp meyve suyunuzu servis ediniz.

MEYVA PRESİNİN TEMİZLENMESİ

Ürününüzü her sıkma işleminden sonra bekletmeden yıkayınız.Bu temizlik işlemi esnasında , Tas , Süzgeç , Alü.Tepelik ,yıkayınız.Presin diğer kısımlarını nemli bir bezle temizleyebilirsiniz.Bulaşık deterjanı dışında kimyasal temizleyiciler kullanmayınız.Tas ve süzgeç dışındaki parçaları bulaşık makinasında yıkamayınız.Alü.Tepeliği kramyerden sökerek kolaylıkla temizleyebilirsiniz.Temizlik işlemi bittiğinde Alü.Tepeliği yerine sıkıca tespit ediniz.Narenciye sıkma işlemi esnasında bu parçanın gevşek olmamasına dikkat ediniz.Temizlik işlemi sonunda ürününüzü kurulayınız.

Meyve Presinizi sağlık ve keyif içinde kullanmanızı dileriz.

Kazım Karabekir Mh. 6909/1 Sk. No: 8/A, Pancar – Torbalı / İZMİR
+90 232 864 14 00
info@dundar.net
cizgialt

2018 - Dündar Ev Cihazları San.Tic.Ltd.Şti

cizgialt
web tasarım izmir